Реставрація театру «Київська Опера»

Реставраційно-ремонтні роботи  фасаду будівлі, даху  та прилеглої  території  в будівлі Комунального закладу «Театрально-видовищний заклад культури «Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва»

 

КЛУБ «ХАРЧОВИК» 1933-1934 рр. БУДІВЛЯ- ПАМ’ЯТКА АРХІТЕКТУРИ МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ (охоронний № 81) за адресою: м.Київ, вул. Межигірська,2

 

ВИД РОБІТ: Реставрація

ЗАМОВНИК: Комунальний заклад ТВЗК «Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва»

 

Техніко-економічні показники будівлі

Найменування

Кількість

Рік забудови

1933-1934 рр.

Кількість поверхів

2 + антресоль

Загальна площа

6931,90 м2

Площа території

0,60 га

Об’єм пам’ятки

33 000 м3

Висота будівлі

19 м

 

0

 

ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНА ДОВІДКА

Об’єктом дослідження є будівля Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва (Музичного театру, або «Київської опери»), яка міститься по вул. Межигірській, 2 і належить до ділянки у Подільському районі м. Києва, що виходить також на вул. Григорія Сковороди, вул. Спаську та Контрактову площу. Будівля двоповерхова з підвалом, цегляна, під металевою покрівлею, складна у плані. Є наріжною, фіксує перетин вул. Межигірської та Григорія Сковороди і входить до важливого містобудівного ансамблю – Контрактової площі (центру історичної місцевості Поділ).

Існуюча будівля була зведена згідно з проектом, розробленим на початку 1930-х рр. відомим архітектором М. Шехоніним у поширеному тоді стилі конструктивізм. Проте через вплив радянських ідеологем, що у різні роки нав’язували суперечливі оцінки архітектурної творчості, будівля у подальшому зазнала неодноразових перетворень з частковою зміною фасадів та інтер’єрів. Об’єкт дослідження від моменту зведення був використаний як культурний центр – відомчий клуб, Палац культури, театральне приміщення.

Розгорнути +

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10