Реновація «Літаюча тарілка»

Реновація будиноку Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації (УкрІНТЕІ), 1964–1971,  вул. Антоновича, 180 у Голосіївському районі м. Києва

 

ВИД РОБІТ: Капітальний ремонт

ЗАМОВНИК: УкрІНТЕІ

 

Техніко-економічні показники будівлі

Найменування

Кількість

Рік забудови

1964–1971 рр.

Кількість поверхів

16

Площа забудови пам’ятки

3200 м2

Площа території

0,65 га

Об’єм пам’ятки

70 000 м3

Довжина

150,0 м

Ширина

23,0 м

Діаметр «лінзи»

34,28 м

Висота будівлі

60,0 м

 

5

 

6

 

ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНА ДОВІДКА

Відповідно до рішення Київського міськвиконкому № 1611 від 29.10.1963 р., ділянку по вул. Горького, 180 на місці занедбаної промислової забудови було відведено Державному комітету Ради Міністрів УРСР з координації науково-дослідних робіт для будівництва лабораторного корпусу Інституту технічної інформації. Попередню забудову було знесено, а 1 квітня 1964 р. міське Управління у справах будівництва і архітектури видало архітектурно-планувальне завдання на нове будівництво. З урахуванням цього завдання у серпні 1964 р. було підготовлено концепцію архітектурного проекту будівлі Інституту технічної інформації. Проект виконував інститут Київпроект, його авторами були архітектори Флоріан Юр’єв, Лев Новиков, інженери Олексій Печенов, Вадим Коваль та ін.

Будівництво лабораторного корпусу інституту розпочалося у 1964 р. (іл.9). Варто згадати, що це були часи надзвичайного зростання суспільної уваги до прогресу в науці й техніці. Гучні успіхи фізики, хімії, обчислювальної техніки, небачених раніше технологій вселяли надію на всесилля науково-технічної революції (НТР) та її швидке прикладне втілення, на досягнення загального щастя й достатку. Безмежний ентузіазм викликали перші космічні польоти. Спалахнув інтерес до творів наукової фантастики, автори яких змальовували яскраві картини близького світлого майбутнього, намагалися уявити собі технічні пристрої, будинки, міста наступних десятиліть. Очевидно, саме на хвилі таких настроїв формувалося об’ємно-просторове вирішення хмарочосу наприкінці вул. Горького, призначення якого (розміщення служб науково-технічної та патентної інформації) якраз знаменувало невпинний поступ НТР.

Розгорнути +

 

7

 

8

Всі зображення проектної документації

 

001

002

003

Всі візуалізації